Search

Sadece buyuk ayakli kizlarin anlayacagi 9 problem

Vücudumla ilgili herhangi bir değişiklik yapabilsem, o da daha küçük ayaklarım olması diye dusundunuz mu hic. Daha 12 yasinda 37 numara giymeye baslayip  ayaklarınin büyümesinin hiç durmamasi nasil bir his.. Bunu anca yasayan bilir. Hele birde hamile kaldiginizda olacaklari dusununce insan delirecek gibi olu. Cunku hamile kalindiginda ayaklar daha  genişler ve uzar. Ayakkabı almak için çarşıya çıkmak artık sevdiğiniz bir şey olmaktan cikmistir.

Büyük ayaklı olmak zor ! Bana inanmıyor musunuz? Ozaman büyük ayaklı kızların ne gibi sıkıntılar yaşadığını sizlerle paylasayim. belki fikriniz degisir.

f985103d62841e755f4d49a1fbcbb66d

Hiç bir mağazada 41 yada 42 numara ayakkabı denemek istediğinizi söylediniz mi? Ya yüzünüze sırıtırlar- zira mağazaların çoğu ya 40 numaranin ustunde uretim yapmaz yada büyük numara ayakkabıdan çok az miktarda sipariş ederler, -yada sizi  40 numara ayakkabıyı denemeye zorlarlar.ve sizin malesef  denemekten başka bir şansınız yoktur.

#buyukayakproblemi yuzunden ozel siparis vermekten, cok dusuk kalitelitede uretimis moda ile alakasi olmayan ayakkabilar almaktan yada yurt disindaki bazi  web sitelerine ,mesela Long Tall Sally bakmaktan başka çareniz yoktur, düşünün ki nikah için veya 1-2 gün içinde katılmanız gereken bir parti için giyebilecek bir ayakkabi bulmaya ugrasmak nasıl bir berbat durumdur bilemezsiniz..

Amerika’da küçük numaralar Avrupada ki otuzlu numaralara, büyük numaralar  ise kırklı numaralara mahkumdurlar. 41 ve 42 numaralı ayakkabının bulunmasının ne kadar zor olduğunu hakkında bir fikriniz var mı? hele birde 43 numara..Ben hiç 43 numara kadin ayakkabisi görmedim !

Bilek çorabı giymeyi aklınıza bile getirmeyin. Ya başparmaklarınız ayakkabının burnunda sıkışır yada devamlı topuğun üzerinden kayar.

Boğazlı yüksek Converse lastik giyiyorsanız iyi şanslar. Küçük ayaklı bayanlarda harika görünürler, ama 40 veya daha yüksek numara bez ayakkabı sandal gibi görünürler.

40 numaradan büyük modeli olmayan ve her zaman küçük modelleri olan cok guzel ve kaliteli markalardan giyinme sansiniz hic olmayacaktir.

Ne pahasına olursa olsun yüksek topuk sandal giymekten kaçınırsınız çünku başparmaklarınız bir yolunu bulup kenardan dışarı çıkabilirler.

Hamile kalmayı unutun! En büyük korkunuz ayaklarınızın daha da büyüyeceğidir.

İnsanlar her zaman şaka yaparlar.

5 views0 comments

Recent Posts

See All

Bu hikayenin başı 15 yıl önce yine bir yılbaşı alışverişine dayanıyor… Zar zor evdekilerden izin alıp arkadaşımın evinde yapacağı yılbaşı partisine katılacaktım. E tabi hazırlıklar da işte tam bu zama